Menu

miód z cebulką

Blog Mai i Radka, dla których jedzenie jest radością codziennego życia, największym hobby i emanacją kultury.

Czarne tagliatelle z sosem z krewetek i cukinii

miodzcebulka

 IMG_20160911_193454

Odkąd kilka lat temu spróbowałam w jednych z włoskich restauracji, sosu z krewetek i cukinii, straciłam dla niego głowę. Radek twierdzi, że zareagowałam  na te smaki  'sypialnianie", jeśli wiecie, co mam na myśli ;)

Krewetki są świeże, a dokładniej nie mrożone, bo  z doświadczenia wiemy, że choć ich oprawianie wymaga trochę zachodu, to są bezkonkurencyjne w smaku. 

Ilość masła w tym daniu nie wynika z fascynacji masłem czy niefrasobliwcze podejścia do tłuszczu. Ono jest tu po prostu niezbędne. Wydobywa smak krewetek i cukinii, miesza je i oddaje nam na talerzu feerię fascynujących doznań, tworząc wyjątkowy sos.

 

Składniki:

50 dag surowych krewetek z pancerzykami

2 cukinie 10centymetrowe

3 ząbki czosnku

1/3 pęczka natki pietruszki

15 dag masła

sól i pieprz

40 dag czarnego tagliatelle

 

Ten sos przygotowywać będziesz na dwóch patelniach. To niezbędne, by krewetki były podsmażone, nie uduszone w soku cukinii, która wymaga dłuższej obróbki cieplnej. 

Krewetki opłucz i obierz z pancerzyków. Następnie usuń czarne jelito.

Cukinie umyj i pokrój w cienkie plasterki. Podobnie postępujemy z czosnkiem.

Na pierwszą patelnię włóż 5 dag masła oraz cukinię. Smaż, odwracając około 3 minuty. 

Po tym czasie zmniejsz płomień, a na drugą patelnię włóż pozostałe 10 dag masła oraz krewetki i czosnek. Smaż około 1 min. z każdej strony. Oprusz delikatnie solą i pieprzem. Krewetki powinny być złote. 

Następnie do krewetek dodaj zawartość patelni z cukinią. Dopraw solą i pieprzem. Dodaj posiekaną natkę pietruszki i przez kilka sekund podgrzewaj. Natychmiast wymieszaj z ugotowanym czarnym tagliatelle. Sosik z masła krewetkowo-cukiniowego powinien obficie otoczyć makaron. 

 IMG_20160911_193345

© miód z cebulką
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci